festival BRANDÝSKÉ MÁMENÍ 2014

Co nabízel program 13. ročníku festivalu Brandýské mámení 5. - 6. září 2014 plakát Brandýské mámení 2014

Dá se říci, že třináctka přinesla festivalu Brandýské mámení štěstí. Ať již ohledně počasí či jedinečných zážitků díky účinkujícím, ale také šťastné ruce při tvorbě festivalového programu.

Oba festivalové dny přinesly pestrou paletu umění. V pátek při vernisáži obrazů - s tématy afrodit a přírody - malíře Filipa Kudrnáče zazněly jak vážné tóny baroka v podání Baroktetu, tak "Elvis" samotného výtvarníka.

Po vernisáži pak následoval křest knihy Jaroslava Hubeného "Brandýs jakoby" doprovázený písničkářem Slávkem Klecandrem a povídáním s genealožkou Helenou Voldánovou, výtvarníkem Jaroslavem Malátkem a hudebníkem Jaroslavem Dostálem.

A pak se jako uragán přihnal písničkář Monty s doprovodem. Svérázné a životem inspirované vystoupení se protáhlo až do pozdních nočních hodin a kdo vydržel ještě déle, dočkal se i mnohahodinového přídavku v místním lokále. :)

Sobotní program pak nabídl žánrovou různorodost. Počínaje představením divadla Koňmo, dětskou výtvarnou dílnou a pokračujíc až do večera, kdy na náměstí vystupovala hudební uskupení.

Známé nejen swingové melodie zahrál orchestr Black Band ZUŠ Ústí nad Orlicí. Následovaly šansony a world-ethno Romaniky, alternativní hudební folk Cirkus Cermaque, a ten pak vystřídal známý hudebník Tomáš Kočko i se svým orchestrem, který doslova rozezpíval a roztančil celé náměstí.

Po setmění pak prostor dostal po kapkách podávaný rockový nářez kapely Imodium. A tečku za festivalem napsal ve sklípku Komenského osobitý písničkář Oldřich Janota s Romanou Šilhavou.

Pokud jste dočetli až sem a litujete, že jste festival propásli, nezoufejte. Spolek Brandýs ve světě plánuje opět za rok přinést do Brandýsa trochu toho mámení, šalby a kultury.

16. 09. 2014   Tomáš Hubený  


FOTOGALERIE

výstava "RAJSKÁ ŠKOLA..." - FILIP KUDRNÁČ, křest knihy JAROSLAVA HUBENÉHO, SLÁVEK KLECANDR, MONTY, divadlo KOŇMO, dětská dílna, BLACK BAND, ROMANIKA, TOMÁŠ KOČKO a orchestr, IMODIUM

foto: Jaroslav Hubený, Hana Kubátová, Ondřej Polák, Tomáš Hubený  
Otevírací doba labyrintu
Květen, červen a září
pouze SO a NE
9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Červenec a srpen denně
9:00 - 12:00 a 13:00 - 18:00
hromadné výpravy do bludiště
nejméně dva dny předem na
TEL: 732 145 114
Zdeněk Držmíšek - předseda
TEL: 603 239 407
Tomáš Hubený - webmaster
thubeny@seznam.cz
ikonka BVS

ZVUK - SVĚTLA - zvukař Tomáš Hubený

mapy.czaktualizováno: 01. 08. 2019
Šíření uvedených informací vítáno!

designed by Slim
01. 07. 2011DOPORUČUJEME

Region Orlické hory
Kudyznudy.cz - tipy na výlet