BRANDÝSKÉ MÁMENÍ 2011

Co nabízel program desátého ročníku festivalu

Rozsáhlý a zvučnými jmény nabitý program, skvělé počasí a hojná návštěva. Tak vypadal jubilejní desátý ročník festivalu Brandýské mámení.

Páteční večer je už tradičně v režii mecenáše Karla Babíčka. A tak galerie Konzum (nyní nuceně přemístěná do sokolovny) mohla znovu přivítat moderní výtvarné umění už poosmé. Vernisáž výstavy obrazů JANA PIŠTĚKA a VLADIMÍRA MERTY s podtitulem "Vzteklým živlům život svůj svěřujem", stejně jako desáté Brandýské mámení, zahájil za účasti starosty města i výtvarníků člen spolku Filip Tomášek. A když poté Vladimír Merta (výtvarník) se setkal s Vladimírem Mertou (hudebník)... I takové bylo Brandýské mámení 2011.

Do posledního místa zaplněný evangelický kostel aplaudoval písním VLADIMÍRA MERTY, kterého doprovázel na kytaru a piano ONDŘEJ FENCL. Kdo poté ještě zavítal zpět do budovy sokola, nemohl litovat. A že těch lidí bylo. Vystupoval zde s písněmi a čtením VÁCLAV KOUBEK. Harmonikář, jehož vtipné povídky a životem inspirované písně přiváděly obecenstvo loutkárny k salvám smíchu.

Aby se dostalo se smíchem i na děti, přichystal spolek na sobotní dopoledne divadelní soubor KOŇMO s Vodnickou pohádkou. Na výtvarné dílně si mohli i dospělí vyzkoušet svoji zručnost při výrobě papírových větrníků. Že v Brandýse žijí odvážné děti a ještě odvážnější rodiče, dokázalo vystoupení kejklíře, který před zraky rodičů strhával bičem čepici z hlavy, házel s noži nad tělem a balancoval s dítětem nad hlavou na jednokole.

Odvahu má i spolek Brandýs ve světě. Na programu KLAUDIUS KRYŠPÍN a soubor celkem třinácti bicmenů a muzikantů na pódiu aneb BUBENICKÉ MÁMENÍ. Komu z bubnování a sluníčka třeštila hlava, mohl zavítat také na výstavu Archa LUDMILY PACALAJOVÉ do sklípku J.A. Komenského. A poté se vrátit na náměstí, kde zahrála skupina EASTPARK, Jan Ponocný s CIRCUSEM PONORKA (mimochodem velmi zajímavá muzika) a nakonec hlavní hvězda programu na náměstí, kapela TRABAND.

Specialitou našeho festivalu je koncert navíc. V pátek VÁCLAV KOUBEK, v sobotu alternativní skupina DVA. Byli však tři, neboť součástí koncertu byla i videoprojekce, živě tvořená současně s hudbou. Risk byl zisk a stejně jako den předtím i nyní byl evangelický kostel zcela zaplněn.

Celý program festivalu Brandýské mámení zakončilo putování ZA ZLATÝMI APOŠTOLY v nočním labyrintu. Ten, kdo došel do středu bludiště, mohl si odtud odnést postavičku apoštola na památku desátého Brandýského mámení.

18. 09. 2011   Tomáš Hubený  


Další fotografie naleznete i na facebooku Brandýsa ve světě >>>

FOTOGALERIE

výstava VZTEKLÝM ŽIVLŮM ŽIVOT SVŮJ SVĚŘUJEM..., VLADIMÍR MERTA a ONDŘEJ FENCL, VÁCLAV KOUBEK, DĚTSKÁ VÝTVARNÁ DÍLNA, KOŇMO: Vodnická pohádka, kejklíř, LUDMILA PACALAJOVÁ: Archa, BUBENICKÉ MÁMENÍ + KLAUDIUS KRYŠPÍN, CIRCUS PONORKA, TRABAND, DVA, ZA ZLATÝMI APOŠTOLY: noční výprava labyrintem

foto: Jaroslav Hubený, Hana Kubátová  
Otevírací doba labyrintu
Květen, červen a září
pouze SO a NE
9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Červenec a srpen denně
9:00 - 12:00 a 13:00 - 18:00
hromadné výpravy do bludiště
nejméně dva dny předem na
TEL: 732 145 114
Zdeněk Držmíšek - předseda
TEL: 603 239 407
Tomáš Hubený - webmaster
thubeny@seznam.cz
ikonka BVS

ZVUK - SVĚTLA - zvukař Tomáš Hubený

mapy.czaktualizováno: 01. 08. 2019
Šíření uvedených informací vítáno!

designed by Slim
01. 07. 2011DOPORUČUJEME

Region Orlické hory
Kudyznudy.cz - tipy na výlet