BRANDÝSKÉ MÁMENÍ 2010

Co nabízel program devátého ročníku festivalu

.

Následující ráno po konci Mámení bylo velmi příjemné. Sluníčko, které bylo v průběhu festivalu ojedinělým jevem, hezky svítilo a členy spolku hřál u srdce dobrý pocit z uplynulých hodin. Nejenže vše klaplo bez organizačních zádrhelů, ale především potkávat místní i přespolní, z kterých vyzařuje spokojenost, to je právě důvod, proč každý rok do toho jdeme znovu.

Vše načala páteční vernisáž výstavy UMĚLCI, MILENCI, NARCISOVÉ v prostorách sokolovny, která po létech opět ožila. Průvodní slova galeristy Karla Babíčka a Vlasty Čihákové - Noshiro doprovodila hudbou dvojice Bonne Musique. Obrazy DRAGANY ŽIVANOVIČ, MARTINA KRAJCE a MIROSLAVA POLÁCHA hostil nejenom velký sál sokolovny, ale i bývalá knihovna v přízemí a se ctí tak nahradily prostory Konzumu. Další velmi očekávanou událostí se stal koncert IVANA HLASE a OLINA NEJEZCHLEBY v evangelickém kostele. Před plným publikem zahráli nejenom populární písně, ale předvedli, že jsou hudebníci tělem i duší.

V rozverném duchu se pak neslo čtení poezie LABYRINTY SRDCE v loutkárně sokolovny. Přátelé Brandýsa, ať už osobně nebo v zastoupení, představili posluchačům své milostné verše. Zároveň byl pokřtěn (symbolicky absinthem) almanach těchto básní, ilustrovaný obrazy ze souběžné výstavy. Pro přítomné bylo čtení hlubokým zážitkem a po skončení někteří dlouho setrvali v debatě s autory při sklence vína.

Sobota začala z jiného soudku. Výtvarné dílny pro děti s vyráběním masek, mýdlových bublin a královských korun se zúčastnil hojný počet dětí nejrůznějšího věku. A co teprve muzikál Staré pověsti české v podání JANA PŘEUČILA a EVY HRUŠKOVÉ. Zcela zaplněný stan se bavil při písničkách a vyprávění o starých pověstech. Sklípek Komenského po obědě až do večera nabídnul přehlídku kreseb LUDMILY PACALAJOVÉ s podtitulem OBJEVOVÁNÍ PLANETY BRANDÝS. Tato expozice odhalila výrazný talent mladé výtvarnice a stala se tématem obdivujících diskusí návštěvníků.

Při Brandýském mámení je už zvykem odhalovat nějakou tu sochu či objekt. Ani letos tomu nebylo jinak. Z cyklu Rezavé květy od ČESTMÍRA SUŠKY byla odhalena jedna ze tří koulí, které zaujmou místo na palouku za lávkou do Klopot. Za přítomnosti autora odhalili sochu členové spolku Brandýs ve světě a mecenáš Karel Babíček. [AVI 10MB]

Odpoledne dále pokračovalo programem na brandýské plovárně, kde vystoupila hudební skupina HROMOSVOD a poté LUBOŠ POSPÍŠIL + 5P. I déletrvající déšť neodradil posluchače a početné publikum si vynutilo další přídavky. Zaujala i šansoniérka SYLVIE KROBOVÁ, po které obsadilo podium uskupení BUBENICKÉ MÁMENÍ. Víření bubnů a rytmů předvedli lidé z Brandýsa a okolí a stylově tak zakončili program na plovárně.

Labyrint zažil svoji noční premiéru. Za přítomnosti pohádkových víl (a jednoho víláka) chodili děti i dospělí s baterkami najít cestu do středu. Tam je čekalo nejen sladké překvapení, ale i téměř dokončený středový objekt dle návrhu předsedy spolku Davida Růžičky. Mnozí z účastníků nočního bloudění zjistili, že bloudit v noci je mnohem horší než ve dne.

A tak zase za rok zablouděte do Brandýsa nad Orlicí na jubilejní desáté Brandýské mámení. Těšíme se na vás.

06. 09. 2010   Tomáš Hubený  

FOTOGALERIE

výstava UMĚLCI, MILENCI, NARCISOVÉ, IVAN HLAS a OLIN NEJEZCHLEBA, almanach LABYRINTY SRDCE, JAN PŘEUČIL a EVA HRUŠKOVÁ, ČESTMÍR SUŠKA - Rezavé květy, HROMOSVOD, LUBOŠ POSPÍŠIL + 5P, SYLVIE KROBOVÁ, BUBENICKÉ MÁMENÍ, noční bloudění labyrintem, Panna Marie od DRAGANY ŽIVANOVIČ v kapličce

foto: Tomáš Hubený, Hana Kubátová, David Růžička  
Otevírací doba labyrintu
Květen, červen a září
pouze SO a NE
9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Červenec a srpen denně
9:00 - 12:00 a 13:00 - 18:00
hromadné výpravy do bludiště
nejméně dva dny předem na
TEL: 732 145 114
Zdeněk Držmíšek - předseda
TEL: 603 239 407
Tomáš Hubený - webmaster
thubeny@seznam.cz
ikonka BVS

ZVUK - SVĚTLA - zvukař Tomáš Hubený

mapy.czaktualizováno: 01. 08. 2019
Šíření uvedených informací vítáno!

designed by Slim
01. 07. 2011DOPORUČUJEME

Region Orlické hory
Kudyznudy.cz - tipy na výlet